w Aktualności Golfowe

Lucia Hrbikova (SVK), Sara  Zrnikova (SVK), Alejandro Petryc (PL), Philipp Pakosh (PL), Jan Szmidt (PL) zwycięzcami III edycji Faldo Series Poland Championship! Tym samym  juniorzy zapewnili sobie udział w wielkim finale, który odbędzie się jesienią w Anglii.

„Przyjeżdżając tutaj po raz trzeci widzę ogromną poprawę, zarówno we frekwencji, jak i w umiejętnościach i wynikach graczy. Bardzo mnie to cieszy” –  powiedział Matthew Faldo, syn słynnego Sir Nicka Faldo, podczas ceremonii wręczenia nagród.

W sumie w turnieju wzięło udział 74 graczy z 5 krajów Europy: Słowacji, Czech, Niemiec, Estonii i Polski. Rywalizacja trwała od środy.

„Nigdy nie można spodziewać się zwycięstwa. Chciałem co prawda wygrać, przygotowywałem się do turnieju należycie i cieszę się, że udało mi się zrealizować założony cel” – mówi Jan Szmidt.

W ramach cyklu Faldo Series rozgrywanych jest 38 turniejów rocznie w 28 różnych krajach na całym świecie, począwszy od Europy,  poprzez  południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

Rozgrywki z cyklu Faldo są przepustką do gry w wielkim finale, który odbędzie się na jesieni w Anglii. Wyniki są zaliczane do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest najbardziej utytułowany angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca wielu turniejów na PGA Tour oraz tytułów  wielkoszlemowych – sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series  Poland Championship jest stworzenie młodym ludziom w naszym kraju szansy do gry w golfa i rywalizacji na najwyższym światowym poziomie a tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny.

Faldo Series Poland Championship odbywa się pod patronatem dwóch najważniejszych organizacji golfowych w Polsce, mianowicie: Polskiego Związku Golfa oraz PGA Polska. Po raz kolejny do zaszczytnego grona ambasadorów dołączyli: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, senator i promotor gry w golfa – Andrzej Person, były prezes PGA Polska i promotor Marek Podstolski oraz znany z kabaretu Ani Mru Mru – Marcin Wójcik.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać