w Blog

Strefa SPA, usytuowana w klimatycznych podziemiach Pałacu Brzeźno, zawdzięcza swoją wyjątkowość przede wszystkim wykorzystaniu krystalicznie czystej, oryginalnej soli himalajskiej, pochodzącej ze wschodniego pasu Karakorum Himalajów w Pakistanie i płynącej w błyszczących żyłach tamtejszych gór solnych. To jedyne miejsce na świecie, w którym możliwe jest pozyskanie tej unikalnej w swych właściwościach substancji. Dzięki jej zbawiennemu dla zdrowia działaniu SPA w Brzeźnie zapewni Państwu doskonałe warunki do należytego odpoczynku i regeneracji całego organizmu.

Doskonałość kryształu

Sól himalajska to najczystsza sól, jaka występuje na ziemi. Przez miliony lat poddawana była działaniu ogromnego ciśnienia naturalnie czystego, pierwotnego oceanu, dzięki czemu struktura geometryczna powstałej pod wpływem owego ciśnienia soli krystalicznej jest niemalże perfekcyjna.

Doskonałość kryształu soli himalajskiej wpływa na jej niespotykane zdrowotne właściwości. Tak jak w przypadku diamentu, również w soli krystalicznej kryje się tym więcej informacji, im bardziej idealny jest jej geometryczny kształt. To z kolei przekłada się na możliwość lepszego wchłaniania zawartych w niej pierwiastków przez ludzki organizm. Himalajska sól krystaliczna jest przyswajana i poddawana procesowi metabolizmu niezwykle łatwo, a my możemy korzystać z leczniczego działania tworzących ją licznych substancji mineralnych i mikroelementów.

Zdrowie z natury

Naturalna, krystalicznie czysta sól himalajska to składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wbrew powszechnej opinii o potrzebie ograniczenia spożycia soli jest ona bogatym źródłem korzystnie wpływających na zdrowie pierwiastków i minerałów. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do zwykłej soli kuchennej sól wydobywana w Himalajach jest wolna od jakichkolwiek substancji chemicznych, które rzeczywiście mogą być toksyczne, a nawet trujące dla organizmu.

Sól himalajska to naturalna substancja, która występuje w postaci niezmienionej przez wiele tysięcy lat. Zawiera ponad 80 różnych substancji mineralnych oraz makro- i mikroelementów występujących w żyjących na ziemi organizmach. Jej doskonała struktura mieści w sobie niemal wszystko, co miliony lat temu przyczyniło się do rozwoju ziemskiego życia.

Dzisiaj lecznicze działanie soli himalajskiej, poprzez kontrolowanie odpowiedniego poziomu wody w organizmie, przyczynia się między innymi do:
• wspierania działania układu oddechowego,
• zmniejszania dolegliwości wynikających z chorób zatok,
• zapobiegania skurczom mięśni oraz powstawania cellulitu,
• zmniejszania ryzyka wystąpienia reumatyzmu lub artretyzmu,
• zapobiegania rozwojowi kamieni w pęcherzyku żółciowym,
• utrzymywania prawidłowego ciśnienia w organizmie.

W Pałacu Brzeźno mogą Państwo sami przekonać się o zdrowotnych właściwościach soli himalajskiej. Serdecznie zapraszamy naszych gości do skorzystania z groty solnej z tężnią solankową oraz oczyszczającej sauny solnej.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać