w Aktualności, Aktualności Golfowe

Finn Fleer, reprezentant Niemiec, po dogrywce z najlepszym polskim zawodowcem, Adrianem Meronkiem, został triumfatorem Wrocław Open 2017. Adrian Meronk i Finn Fleer zakończyli trzydniowy turniej z wynikiem -13. Na trzecim miejscu, ze stratą trzech uderzeń do lidera, uplasował się najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

„Gradi Golf Club, to rewelacyjne i wymagające pole. Spodobało mi się tym bardziej, że pierwszy raz w cyklu Pro Golf Tour zdobyłem pierwsze miejsce. Szkoda jedynie, że zwycięzca może być tylko jeden” podsumował triumfator Wrocław Open 2017.

Pierwszy raz w historii zdarzyło się, aby w turnieju z cyklu Pro Golf Tour, na podium stanęło dwóch Polaków.

„Miałem dziś okazję oglądać grę Adriana i Mateusza. Nie ukrywam, że zapewniają większe emocje niż Ryder Cup. Kilka eagle, mnóstwo birdie i pierwszy raz w historii Pro Golf Tour dwóch Polaków stanęło na podium. Szkoda, że Adrianowi nie udało się w dogrywce, ale jestem przekonany, że przed nimi jeszcze wiele spektakularnych zwycięstw” powiedział Sekretarz PGA, Adam Mitukiewicz.

Wrocław Open należy do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour, jest najważniejszym turniejem zawodowym w Polsce. Turniej główny poprzedził ProAm Wrocław Open o Puchar Prezesa PGA Polska by Golf Clothes.

„Dzisiejsza runda była zdecydowanie najlepsza, pomimo najgorszych warunków atmosferycznych. Nadrobiłem 6 uderzeń, chociaż popełniłem dwa duże błędy, które kosztowały mnie zwycięstwo. Pozostał niedosyt po dogrywce, aczkolwiek jestem zadowolony z dobrego wyniku i z mojej gry . Teraz będę się przygotowywał do Challenge Touru w Kazachstanie, który odbędzie się już za dwa tygodnie” powiedział najlepszy polski zawodowiec, Adrian Meronk.

Pro Golf Tour zaliczany jest do trzeciej ligi  zawodowego golfa europejskiego. Zaliczany jest także do oficjalnego rankingu światowego WAGR. Pula nagród wyniosła blisko  130.000 zł. Zwycięzca zdobył 5.000 Euro.

W rozgrywkach wzięło udział  100 zawodowców z całej Europy.  Dzięki dzikim kartom szansę udziału w turnieju mieli najlepsi gracze  PGA Polska: Adrian Meronk, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński,Thomas Bosco-Cwiok, Adrian Kaczała, Łukasz Szadny oraz Kuba Ufnal. Grupę zawodowców uzupełnili amatorzy – Kadrowicze Polski. Oprócz Polaków mogliśmy podziwiać golfistów z: Niemiec, Francji, Austrii, RPA, Maroko, Szkocji, Belgii, Holandii oraz Portugalii.

„Świetnie zacząłem dzisiejszą rundę robiąc dwa eagle na pierwszych sześciu dołkach. Ogólnie jestem zadowolony z występu. Dwie biało czerwone flagi na podium bardzo mnie cieszą”  powiedział najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

W rundzie finałowej, po przejściu cuta, zagrało czterech członków PGA Polska: Adrian Meronk, Oskar Zaborowski, Maksymilian Sałuda oraz Thomas Bosco-Cwiok, a także najlepszy polski amator – Mateusz Gradecki.

Wyniki: Sprawdź tutaj

Już dzisiaj zapraszamy na finał cyklu BMW PGA Polska Tour – PGA Polska Championship, który odbędzie się w dniach 14-17 września na polu golfowym Kalinowe Pole.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać