w Aktualności Golfowe, Aktualności Klubowe

Turniej organizowany jest zawsze w okolicy 22 lipca. Powstał z chęci żartu  i został świętem Rzeczpospolitej Golfowej (nie mylić z Polską Rzeczpospolitą Ludową). Nazwa tego turnieju nie ma żadnych podtekstów politycznych!!! Tym razem gramy 24 lipca 2016 .

Jego cechą charakterystyczną jest to, że obowiązkiem golfisty jest być ubranym w biało-czerwony strój golfowy!! Na początku, a było to w roku 2007, był to turniej par niekoniecznie mieszanych. Od  roku 2010 wydarzenie zamieniło się w mecz międzyklubowy gdzie zwycięża klub, którego suma sześciu wyników stableford netto jest najwyższa. Grają Gradi Golf Club, Koniński Klub Golfowy, Kaliski Klub Golfowy oraz A&A Golf Club – obowiązkiem jest posiadać kartę hcp danego klubu.

Zwycięski klub wyjeżdża z pucharem przechodnim.

Krótka historia turnieju:

2007 – startuje jako turniej par i klubowy turniej City Golf Wrocław, odbywa się na polu Toya G&CC.

2008 – kolejna edycja jest również turniejem par City Golf Wrocław – gramy na polu Toya G&CC.

2009 – turniej jest coraz bardziej popularny i na kolejny klubowicze City Golf Wrocław wyjeżdżają specjalnym autobusem do Czech na pole Nova Amerika.

2010 – turniej zmienia formułę, klub City Golf Wrocław zaprasza do rywalizacji  inne kluby, które nie posiadają pola: Pierwszy Kaliski Klub Golfowy oraz Koniński Klub Golfowy. Pierwszy mecz biało-czerwony odbywa się na polu Gradi Golf, a wygrywa go Kalisz. Jego tabliczka jako zwycięzcy pierwszy raz jest umieszczona na pucharze przechodnim.

2011 –  kolejny mecz międzyklubowy wygrywa City Golf Wrocław – graliśmy na polu Gradi Golf.

2012 – odbywa się kolejny turniej. Puchar zostaje odbity przez Kaliski Klub  – ponownie graliśmy na polu Gradi Golf.

2013 – wygrywa City Gof Wrocław – graliśmy na polu Gradi Golf.

2014 –  zapraszamy do gry z nami Gradi Golf Club czyli klub z polem golfowym i trójmecz zamienia się w czwórmecz . City Golf Wrocław nie poddaje się i wygrywa puchar po raz kolejny.

2015 –  kluby golfowe City Golf Wrocław i Gradi Golf Club łączą się w jeden silny klub, zapraszamy do rywalizacji silny, ale bez pola, Klub Golfowy A&A. Nadal gramy czwórmecz międzyklubowy – wygrywa Gradi Golf Club.

2016  – turniej biało-czerwony ma jubileusz – odbywa się po raz 10-ty. Zagrają Gradi Golf Club, Pierwszy Kaliski Klub Golfowy, Koniński Klub Golfowy oraz Klub Golfowy A&A .

Czas pokaże  kto tym razem zabierze puchar ze sobą .

Nagrody w tegorocznej edycji ufundowały marki: Chopin i Piracka Wytwórnia Przestrzeni oraz Zarząd Stowarzyszenia Gradi Golf.

 

 

 

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać