w Aktualności Golfowe, Aktualności Klubowe

W dniach 19 – 21 sierpnia 2016 roku już po raz trzeci  odbył się Kobiecy Turniej Golfowy Brunetki, Blondynki czyli Metamorfozy. Tym razem motywem przewodnim była Hiszpania! Panie grały w golfa, śpiewały i tańczyły flamenco  zgodnie z ideą turnieju, która  głosi, że turniej jest  przeznaczony dla:

– golfistek, które chcą rywalizować i wygrywać a potem się bawić

– pań, które chcą „pograć” w golfa ale przede wszystkim wziąć udział w dobrej zabawie.

Jak co roku uczestniczki turnieju  podzieliły się  na dwie drużyny: Brunetek i Blondynek. Przynależność do każdego zespołu golfistki zadeklarowały  według własnego uznania, niekoniecznie  w zgodzie z kolorem włosów.

Zgodnie z regulaminem liczyło się sześć wyników stableford netto z każdej drużyny. W tym roku po raz kolejny wygrały Blondynki. Rywalizacja była bardzo wyrównana i  zadecydowały 2 pkt. stableford. Gratulujemy!

Dla drużyny Blondynek punktowały: Dorota Trocha, Ewa Wójcikowska, Małgorzata Jacyna-Witt, Ute Kisielewski, Agnieszka Słowik oraz Aneta Aloksa – Majewska.

Wszystko zaczęło się już w piątek od porannej rundy treningowej oraz zabiegów w strefie spa. Wieczorem Panie spotkały  się na  kolacji w Pałacowej Altanie podczas, której   Hiszpanka i dwóch Hiszpanów  bawiło wszystkich  animacją Madre Mia. Panie podzielone na drużyny śpiewały po hiszpańsku, tańczyły oraz zgadywały z zawiązanymi oczyma jakie wino piją. Zabawa trwała do północy.

W sobotę   wystartował dwudniowy, rankingowy  turniej PZG oraz Akademia Golfa, którą poprowadził profesjonalny trener golfa Peter Bronson.

Na zakończenie  akademii  Panie wzięły udział w turnieju „Pierwszy Krok”, który rozegrano na  małym polu golfowym. W tym turnieju pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Łazęcka, drugie Lucyna Wójcik a trzecie Anna Kromolicka. Dodatkowo nagrodzono jeszcze jedną przyszła golfistkę. Nagrodę za czwarte miejsce odebrała Joanna Boldok-Muray. Gratulacje!

Po  emocjach golfowych przyszedł czas na zabawę czyli Metamorfozy . O charakteryzację zadbało siedem dziewcząt, które robiły makijaż, czesały koki do flamenco  i wpinały kwiaty we włosy.

Tuż przed kolacją w Ogrodach Pałacowych, Panie ubrane w  sukienki i… boso  stanęły do konkursu Nearest to the  Dr Irena Eris Cup 2017. Na golfistkę, która uderzy piłkę najbliżej dołka czekała nagroda –  pobyt w hotelu oraz udział w turnieju golfowym. W tym roku wygrała Jolanta Szyja z wynikiem 1,76 m. Gratulacje!

Panie z pewnością długo zapamiętają  koncert zespołu Martina Złotnickiego wraz z pokazem flamenco  oraz kolację z hiszpańską kuchnią przy Pałacowej Fontannie. Oprócz bardzo ciepłego wieczoru, pysznego jedzenia było coś dla ducha czyli piękna muzyka gitarowa oraz dla ciała czyli nauka flamenco dla chętnych Pań. A na koniec  zabawa przy hiszpańskich rytmach.

W niedzielę rozegrano drugą rundę turnieju. Niestety odbyła się ona podczas ogromnych ulew i ciągle padającego deszczu. Panie były bardzo dzielne  i grały do końca nie poddając się. Na szczęście blisko był sklep golfowy i można było zakupić brakującą przeciwdeszczową garderobę .

Gratulujemy dobrych wyników oraz woli walki. W klasyfikacji stroke play brutto z wynikiem z dwóch dni: 158 uderzeń w roku 2016 wygrała Dorota Trocha otrzymując  oprócz pucharu i wielu nagród naszą  główną nagrodę: lalę ( symbol naszego turnieju) wykonaną przez golfistkę Dorotę Kozakiewicz – Lejderman

A OTO WYNIKI

Kategoria Stroke Play Brutto :

1.Dorota Trocha

2.Elżbieta Panas

3.Małgorzata Jacyna-Witt

Kategoria Stableford Netto

Grupa hcp 0-18

1.Ewa Kazek

2.Marzena Gradecka

3.Ute Kisielewski

Grupa hcp 18.1-27

1.Aneta Aloksa-Majewska

2.Barbara Traum

3.Zofia Paradysz

Grupa hcp 27,1-36

1.Zofia Woźniak

2.Marletta Szczerbic-Słupianek

3.Anna Lis

Grupa hcp 37-54

1.Aleksandra Martyniuk

2.Renata Ziobroń

3.Ewa Chrobok

Wszystkim Paniom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. W roku 2017 tematem przewodnim będą Włochy. Będzie włoska kuchnia i inne włoskie akcenty a zaśpiewamy piosenki z festiwalu San Remo.

 

Podczas kolacji wręczono również 18 nagród z konkursów, które  rozegrano na każdym dołku podczas pierwszego dnia.

Dołek nr 1 – Sportofino  – zwyciężczyni Jolanta Gawenda

Dołek nr 2 – Trocha Art Studio – zwyciężczyni Elżbieta Wolschendorf-Łazowska

Dołek nr 3 – Cesare by Davines – zwyciężczyni Sławomira Konieczna

Dołek nr 4 – Volvo – zwyciężczyni Maria Grabiec

Dołek nr 5 – Taylord Made – zwyciężczyni Marzena Szpilman

Dołek nr 6  – Synergy SA  – zwyciężczyni Barbara Szczepaniak-Sas

Dołek nr 7 – Grecos – zwyciężczynie  Magdalena Vilhaber i Katarzyna Turkiewicz

Dołek nr 8 – Chopin – zwyciężczyni Jolanta Zubowicz

Dołek nr 9 – Czas na herbatę – zwyciężczyni Barbara Szczepaniak-Sas

Dołek nr 10 – Jasmin/Zdrowita – zwyciężczyni Barbara Szczepaniak-Sas

Dołek nr 11  – Davines – zwyciężczyni Beata Ratajczak

Dołek nr 12 – Pierre Lange – zwyciężczyni Justyna Czarnoba

Dołek nr 13 – Mary Kay – zwyciężczyni Zofia Paradysz

Dołek nr 14 –  PSGK – zwyciężczyni – Iza Stańczak

Dołek nr 15 – Profemina – zwyciężczyni Ewa Uliasz

Dołek nr 16  – Ada Plus  – zwyciężczyni Maria Grabiec

Dołek nr 17 – Esdor/Fitomelatonina – zwyciężczyni Marletta Słupianek

Dołek nr 18 – Ania Kruk – zwyciężczyni Hanna Pałdyna

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać