w Aktualności

W dniach 11-13 sierpnia 2017 roku już po raz czwarty odbył się Kobiecy Turniej Golfowy Brunetki, Blondynki czyli Metamorfozy. Tym razem motywem przewodnim była Viva Italia!   Panie pograły w golfa, pośpiewały, potańczyły, a niektóre dały sobie szansę na prawdziwą metamorfozę oddając się w ręce profesjonalnych stylistek oraz męskiej ekipy fryzjerów.

Brunetki Blondynki to wyjątkowy turniej przeznaczony dla:

  • golfistek, które chcą rywalizować i wygrywać, a potem się bawić (turniej rankingowy PZG)
  • pań, które chcą „pograć” w golfa ale przede wszystkim wziąć udział w dobrej zabawie (turniej z formacie stableford netto)
  • nie golfistek, które miały szanse poznać i być może pokochać golfa biorąc udział w profesjonalnej Akademii.

A wszystko zaczęło się już w piątek od porannej rundy treningowej oraz zabiegów w strefie spa. Na wieczór przygotowano dla wszystkich kolację w Pałacowej Altanie. Start imprezy zakłóciła jednak dramatyczna nawałnica z ulewnym deszczem, która zaatakowała Brzeźno akurat w chwili rozpoczęcia kolacji.  Z konieczności zamiast włoskich dań rozpoczęto biesiadę w oranżerii przy pałacowym winie, gdyż przejście 20 metrów z pałacu do altany przez ponad pól godziny było nie możliwe. Dziewczyny z Sierry z Hanią Pałdyną na czele przygotowały na ten wieczór solidny program artystyczny – muzykę, karaoke, wydrukowały też teksty najsłynniejszych włoskich piosenek. Wielogodzinna przerwa w dostawie prądu w całym powiecie i konieczność korzystania z pałacowego agregatu oraz brak Internetu zakłóciły nieco realizację misternie przygotowanego planu imprezy. Zabawa trwała jednak prawie do pierwszej w nocy, a mocne pogodowe przeżycia powoli odchodziły w przeszłość.

W sobotę wystartował dwudniowy, rankingowy turniej PZG, turniej w formacie stableford netto oraz Akademia Golfa, którą poprowadził profesjonalny trener golfa Piotr Świackiewicz. Na zakończenie  Akademii  Panie wzięły udział w turnieju „Pierwszy Krok”, który rozegrano na małym polu golfowym. W tym turnieju pierwsze miejsce zajęła: Małgorzata Szychlińska drugie Jolanta Szczepańska Andrzejewska, a trzecie Katarzyna Dekert.

Jak co roku uczestniczki turnieju  podzieliły się  na dwie drużyny: Brunetek i Blondynek. Przynależność do każdego zespołu golfistki zadeklarowały  według własnego uznania, niekoniecznie  w zgodzie z kolorem włosów. Zgodnie z regulaminem liczyło się sześć wyników stableford netto z każdej drużyny. W tym roku znów wygrały Blondynki. Dla zwycięskiej drużyny punktowały: Brygida Morańska, Dorota Trocha, Fibakiewicz Anna, Joanna Meronk, Anette Jaklund, Alicja Siwiec.

Po  sobotnich emocjach golfowych przyszedł czas na zabawę. Na początek Metamorfozy. Tym razem o makijaż fantastycznie zadbała firma Debby. Z kolei fryzurami zajęli się głównie Panowie z zaprzyjaźnionej marki Intervion.

Tuż przed kolacją w Ogrodach Pałacowych Panie ubrane w bankietowe suknie i… boso (lub na szpilkach)  stanęły do konkursu Nearest to the  Dr Irena Eris Cup 2018. Na golfistkę, która uderzy piłkę najbliżej dołka nr 18 czekała nagroda –  pobyt w hotelu oraz udział w przyszłorocznym turnieju. Dodatkową atrakcją była rywalizacja o golfową torbę Dr Ireny Eris dla tej z Pań, która takowej nie posiada. Torba powędrowała do Ewy Kazek,  voucher o wartości 2 tysiące wygrała Barbara Szczepaniak – Sas Gratulacje!

Kapryśna i nie przewidywalna pogoda sprawiła, że w tym roku bankiet nie odbył się tradycyjnie przy pałacowej fontannie. Dania kuchni włoskiej wraz z grillem po ormiańsku przygotował znany szef kuchni Robert Poliński przy wsparciu miejscowego szefa Andranika. Szczęśliwie pałacowy pawilon wystarczająco ochronił Panie przed kapryśną aurą. Tuż przed północą pojawiły się nawet gwiazdy zwiastujące fantastyczną pogodę na niedzielę. Już tego wieczora rozdano wiele nagród- za Akademię, dla zwycięskiej drużyny Blondynek, za konkurs Eris oraz przede wszystkim dla zwyciężczyń 18 konkursowych dołków. Późnym wieczorem dotarł do nas Marco Boccino. Warto było poczekać. Marko rozgrzał wszystkie Panie, które śpiewały z nim po włosku na całe gardła. Tańce zakończyły się grubo po północy, a DJ-em był słynny wrocławski radiowiec Maciej Stajniak.

W niedzielę w doskonałych warunkach pogodowych rozegrano drugą rundę turnieju.

W klasyfikacji Stroke Play brutto z wynikiem 161 wygrała Brygida Morańska otrzymując oprócz pucharu i wielu nagród naszą  główną nagrodę: lalę (symbol naszego turnieju) wykonaną przez golfistkę Dorotę Kozakiewicz – Lejderman

A OTO WYNIKI

Kategoria Stroke Play Brutto :

1.Brygida Morańska 161

2.Dorota Trocha 173

3.Elżbieta Panas 174

Kategoria Stableford Netto

Grupa hcp 0-18

1.Sławomira Konieczna  62

2.Anette Jaklund   62

3.Anna Woźniak  58

Grupa hcp 18.1-27

1.Jolanta Szymonek   68

2.Ewa Fober 58

3.Barbara Traum   56

Grupa hcp 27,1-36

1.Iwona Sławińska – Zamirowska  60

2.Justyna Bącela 56

3.Jolanta Pietrzak   51

Grupa hcp 37-54

1.Anna Fibakiewicz 66

2.Małgorzata Rozrażewska  62

3.Alicja Siwiec 59

A oto 18 nagród z konkursów, które  rozegrano na każdym dołku podczas pierwszego dnia:

Dołek nr 1 – Triumph  – zwyciężczyni Zuzanna Łukomska

Dołek nr 2 – Stock – zwyciężczyni Marzena Szpilman

Dołek nr 3 – Tim – zwyciężczyni Zenobia Łukomska

Dołek nr 4 – Deutsche Bank – zwyciężczyni Bożena Decker

Dołek nr 5 – Jasmin / Dermika – Anette Jaklund

Dołek nr 6  – Taylor Made – zwyciężczyni Sławomira Konieczna

Dołek nr 7 – Sportofino – zwyciężczyni Elżbieta Panas

Dołek nr 8 – Beauty Planet – zwyciężczyni Agnieszka Lorenz Kozakiewicz

Dołek nr 9 – Mercedes – zwyciężczyni Warbara Warot

Dołek nr 10 – La Boom – zwyciężczyni Iwona Sławińska Zamirowska

Dołek nr 11  – Pierre Lang – zwyciężczyni Brygida Morańska

Dołek nr 12 – Debby– zwyciężczyni Hanna Konieczna

Dołek nr 13 – Czas na Herbatę – zwyciężczyni Elżbieta Wolszendorf- Łazowska

Dołek nr 14 –  Grecos – zwyciężczyni – Zenobia Malta

Dołek nr 15 – Nobel Sport – Aloe – zwyciężczyni Małgorzata Lasik

Dołek nr 16  – Ocean Trade / Batiste – zwyciężczyni Barbara Szczepaniak – Sas

Dołek nr 17 – Ada Plus – zwyciężczyni Joanna Meronk

Dołek nr 18 – Ania Kruk – zwyciężczyni Ewa Nowak – Iskra

Wszystkim nagrodzonym Paniom bardzo serdecznie gratulujemy, pozostałym dziękujemy mając nadzieję, że ucieszyły je zabawa i liczne upominki od naszych Przyjaciół , a Wszystkie Panie zapraszamy za rok. W roku 2018 tematem przewodnim będą Karaiby. Nie zabraknie wszechobecnej w tamtym regionie radosnej muzyki i tańców

Uruchamiajcie wyobraźnię, szykujcie stroje i formę. Wkrótce odezwiemy się do Was z kompletem zdjęć oraz z propozycjami przewodniego zdjęcia kolejnego turnieju. Mamy już swoje typy. Prawdopodobnie będziemy wybierać z pięciu doskonałych stylizacji, które miały szczęście zostać uwiecznione w wyjątkowy sposób .

Wszystkiego Dobrego i wspanialej reszty sezonu.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać