Imprezy Wrocław

Ci, którzy kochają imprezy we Wrocławiu, nie lubią nudy. Liczy się różnorodność, imprezowanie we Wocławiu ma sens, gdy nie zamykamy się na jeden rodzaj muzyki czy na określony styl zabawy. Czasem warto spróbować czegoś innego, aby przekonać się, że nowe miejsca i ludzie, to nowe możliwości. By odkryć nowy wymiar, wejść na wyższy level.

Obowiązkowy Rynek

Umawiam się z Rafałem i Marcinem o 20:30 na Wrocławskim Rynku. Tłok, wszyscy w przedziale wiekowym 18-65, weseli, optymistycznie nastawieni do wolnego wieczoru z dala od szkoły czy pracy. Moi przewodnicy ciągną mnie na Rynek  po 10 minutach spaceru wchodzimy do Pałacu. Lokal robi świetne wrażenie – dobry design, ładna klientela, znajdujemy nawet kilka wolnych miejsc siedzących. Sączymy kolorowe drinki, gadamy o bzdetach, humor i nastawienie zdecydowanie zaczynają mi się polepszać. Pytam Marcina (24 lata, grafik, przyjechał do Wrocławia 5 lat temu z Katowic), czemu zaczynamy imprezę we Wrocławiu w ten sposób:

Wrocławski Rynek to miejsce, które buduje klimat – odpowiada.

Wrocław wydarzenia na weekend

Gdy napoje już rozgrzewają nas od środka, moi przewodnicy ogłaszają, że czas ruszać dalej i zamawiają taksówkę. W Iskrze na Placu Grunwaldzkim czekają na nas znajomi, gra zaprzyjaźniony DJ, idziemy tańczyć! Boję się tego momentu imprezy – nigdy nie przepadałam za muzyką elektroniczną, pozostając fanką oldschooli w typie Rat Squadu, Sinatry czy Etty James, ale eksperyment to eksperyment – obiecałam sobie chłonąć miasto na wszystkie możliwe sposoby, mogę się poświęcić i potupać nóżką.

Imprezy dla singli Wrocław

Nigdy nie byłam ww Wrocławskim klubie – słyszałam o nim natomiast same pozytywne rzeczy, dlatego też nie dziwi mnie tłum przed wejściem. Gdy w końcu udaje nam się dopchać do drzwi, a potem zostawić kurtki w szatni, idziemy tam, gdzie słychać mocny, głośny bit. Dyskretnie rozglądam się w poszukiwaniu baru, muszę nabrać odwagi zanim zostanę królową parkietu, na razie wolę obserwować, rozmawiać z ludźmi – na szaleństwa przyjdzie czas później. Przy barze spotykam część naszego towarzystwa, więc pytam Kamilę (studentka ASP, 23 lata, Krakowianka), jak wygląda jej przeciętny weekend.

Odpowiada domówka potem klub. Zapraszamy.

Wydarzenia kulturalne Wrocław

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2020 cykl imprez, happeningów i wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu w ramach przyznanego na rok 2020 tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. 21 czerwca 2011 roku tytuł ten na rok 2020 został przyznany miastom: Wrocław w Polsce.

Wrocław wydarzenia kulturalne dziś

Tablica wrocławskiej wydarzeń kulturalnych. W lipcu 2020 roku powstała oficjalna instytucja odpowiedzialna za przygotowanie Wrocławia do obchodów ESK 2020, która jest połączeniem Centrum Sztuki Impart oraz biura Wrocław 2020. Na czele Biura Festiwalowego Wrocław 2020 stanął Krzysztof Maj, a dyrektorem artystycznym został Krzysztof Czyżewski, który w kwietniu 2020 roku złożył wypowiedzenie z tego stanowiska. Od tego momentu główną rolę nad stworzeniem programu artystyczno-kulturalnego ESK 2020 przejęli kuratorzy, pod przewodnictwem Jarosława Freta. Opiniowanie i doradztwo w sprawach merytorycznych i personalnych dotyczących organizacji programu obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2020 należy do Rady Programowej ESK 2020 w składzie: Krzysztof Zanussi (przewodniczący), Jarosław Szoda, Jarosław Broda, Grzegorz Roman, Aleksander Gleichgewicht, Igor Wójcik, Dorota Jarodzka-Śródka, Agnieszka Wolny-Hamkało. Głównym autorem zwycięskiej aplikacji ESK Wrocław jest prof. hab. Adam Chmielewski, filozof nauki i polityki, profesor na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wydarzenia Wrocław dzisiaj

Knoppers Lodowisko Stadion Wrocław dzisiaj ma kształt wydarzenia owalnej pętli o długości około 150 metrów. Tor ma szerokość od 6 do 7 metrów i  po raz pierwszy w historii Stadionu Wrocław jest zadaszony. Znajduje się na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego.

Na miejscu działać wypożyczalnia, w której do dyspozycji gości jest ponad 400 par nowych łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych w rozmiarach od 28 do 48. Dla najmłodszych przewidziano możliwość wypożyczenia kasków i tzw. „pingwinków” do nauki jazdy. Dostępna będzie strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew. Przy lodowisku zaplanowano także strefę gastronomiczną.

Tafla będzie miała grubość od 5 do 7 centymetrów a za jej właściwe zmrożenie odpowiada specjalnie skonstruowany na potrzeby obiektu na Stadionie Wrocław 2,5 tonowy agregat. Jak zapewnia firma Alles Cool, która dostarcza na lodowisko całą niezbędną technologię, pozwala on na funkcjonowanie ślizgawki nawet przy temperaturze +10 stopni Celsjusza.

Imprezy Wrocław weekend

Czynne codziennie od 9.00 do 22.00.

Na stronie internetowej Stadionu można znaleźć informacje o przerwach na czyszczenie lodu  i szczegółowy cennik, wraz wykazem ulg, w tym dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, karty Rodzina Plus oraz specjalną ofertę dla grup szkolnych.

Godziny funkcjonowania obiektu mogą ulec zmianie w dni, w których swe mecze na Stadionie Wrocław rozgrywa piłkarski Śląsk.

Wydarzenia kulturalne we Wrocławiu

Odwiedzający lodowisko mogą bezpłatnie skorzystać z parkingów Stadionu Wrocław. Na obiekt można wjechać bramą D od Alei Śląskiej, bramą E od ulicy Królewieckie/Drzymały, lub pozostawić auto na parkingu przy ulicy Królewieckiej. Na lodowisko można wejść kładką, która łączy esplanadę z parkingiem wielopoziomowym. W godzinach funkcjonowania lodowiska otwarte będą bramy Stadionu od ulicy Królewieckiej i Lotniczej, którymi można wejść na esplanadę.

Obiekt będzie czynny codziennie. Wyjątkiem będą dni w których swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa piłkarski Śląsk.

Salsa Wrocław imprezy

Nawet chodząc tylko na regularne salsoteki, trzeba by imprezować niemalże non stop.

Niedziela, okolice północy. Wydawałoby się, że nie najlepszy czas na imprezy. Nic bardziej mylnego. Na parkietach sąsiadujących ze sobą klubów 13 i GAFA w Pasażu Niepolda tłum. Zabawa przy latynoskich rytmach trwa w najlepsze. Podobnie jest we wtorki w Lewitacji i GAFIE, w środy w Czarnym Kocie, w czwartki w Sombrerro, w piątki w Antidotum i Casa de la Musica oraz w soboty w Casa de la Musica.

Latino niejedno ma imię
Tańczyć można tam nie tylko klasyczną salsę, ale nierzadko też jej odmianę – new york style oraz timbę, reggaeton czy (często na oddzielnej sali) tak zwane sensuale: bachatę, kizombę i zouk. W trakcie imprez odbywa się też czasem Rueda de Casino. Pary w kole wykonują synchronicznie te same figury. Na zawołanie prowadzącego wymieniają się partnerami. To zabawa dla tancerzy znających podstawy salsy. Zresztą ich na salsotekach jest najwięcej: – Uczymy się w szkole tańca, ale to dla nas za mało – śmieją się Maja i Mariusz, uczestnicy imprezy. – Poza tym tu jest muzyka, ludzie, których ruchy można podpatrzeć.

Nie trzeba umieć, można się nauczyć
Salsoteki przyciągają także tych, którzy nie znają podstaw latynoskich tańców. Mogą się trochę poduczyć. Przed lub w trakcie imprez zazwyczaj organizowane są tak zwane animacje, czyli prowadzone przez instruktorów pokazy kroków i zabawy z tańcem.

Niektórzy na salsoteki przychodzą, żeby tylko popatrzeć. Tak jak Filip, który tłumaczy, że robi t,o by nakręcić się na kurs tańca. – Niedługo zaczynam lekcje i za jakieś cztery tygodnie będę śmigał na parkiecie – zapewnia. Salsa wciąga, integruje też ludzi. Wielu jest regularnymi bywalcami takich imprez. Prawie wszyscy tu się znamy albo kojarzymy z widzenia. Radosław Jarosik idzie jeszcze dalej i dodaje, że w trakcie dziewięciu lat swojej działalności połączył już dzięki salsie mniej więcej setkę par.

Przy latynoskich dźwiękach potańczysz:
wtorek – Lewitacja, GAFA
środa – BauBar (od 7 maja), Czarny Kot
czwartek – Sombrerro
piątek – Casa de la Musica, Antidotum
sobota – Casa de la Musica
niedziela – GAFA, 13

 

 

 

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać