Gra w golfa, zasady gry w golfa

Gra w golfa polega w skrócie na umieszczeniu piłki golfowej o niewielkich ale określonych rozmiarach, specjalnymi kijami golfowymi, jak najmniejszą liczbą uderzeń w specjalnym do tego wyciętym dołku.

Niby łatwe ale nie do końca. Tych dołków na całym polu golfowym jest zazwyczaj osiemnaście ale i są pola golfowe z dziewięcioma dołkami i wówczas gra się dwie rundy.

Aby zrobić normę na dołku trzeba na niektórych umieścić piłeczkę w trzech, na innych w czterech a na najdłuższych w pięciu uderzeniach. Grę na dołku rozpoczyna się uderzeniem piłki ze specjalnego obszaru zwanego Tee, a kończy na tzw. Greenie, to jest bardzo krótko wystrzyżonym obszarze na którym znajduje się dołek z Flagą w którym mamy umieścić piłeczkę golfową.

Gracz po przejściu każdego dołka wpisuje swój wynik na specjalnej karcie wyników tzw. score card. Ten gracz który najmniejszą liczbę uderzeń przejdzie wszystkie osiemnaście dołków wygrywa.

W golfie jest jeszcze inny format gry, który nazywa się match play. Wówczas dwóch graczy rywalizuje między sobą o zwycięstwo na każdym dołku, a zawodnik, który wygra dany dołek otrzymuje jeden punkt. Gracz który zwycięży największą liczbą dołków, wygrywa match play.

Golf ma od wielu lat specjalne reguły, które precyzują zasady gry, ale tak naprawdę każdy jest dla siebie sędzią. Gra w golfa to jest gra dla gentelmanów, prawdziwy golfista postępuje szlachetnie i nie oszukuje, tym bardziej samego siebie.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać