w Aktualności

Szanowni Państwo,

zapraszamy do Pałacowego Spa na zdrowotną, winną kąpiel w łaźniach. Winoterapia to ogół zabiegów realizowanych na kosmetykach ESDOR, których głównym składnikiem aktywnym są polifenole winne. Marka Esdor na stałe zagościła w Pałacowym Menu.

Marka ESDOR to wyjątkowa linia kosmetyków do twarzy i ciała opartych na naturalnych składnikach. Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków Esdor jest zawartość polifenoli winnych, otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii, opracowanej i wdrożonej przez zespól naukowo – badawczy Grupy Matarromera – producenta wina w Hiszpanii, posiadającego reputację jednej z najlepszych na świecie firm winiarskich. Dzięki tej technologii otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt polifenolowy – EMINOL®, który ma dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E, pomaga neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry, ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, stymuluje procesy komórkowe i poprawia mikrokrążenie w skórze. W skład EMINOL® wchodzi m.in. resweratrol. EMINOL® jest wyciągiem naturalnego pochodzenia. Jest on jednym z podstawowych aktywnych składników wszystkich kosmetyków Esdor. Esdor to kosmetyki wyprodukowane niemal wyłącznie z naturalnych składników. Robione są z ekstraktu z polifenoli pozyskanych z czerwonego wina, powstałego z winogron ze szczepu tempranillo. Winogrona te rosną w winnicach, należących do jednego z największych producentów wina w Hiszpanii – Grupy Matarromera.  Grupa Matarromera posiada 415 hektarów jednej z najlepszych ziemi z regionu w Dolinie Douro. Aby uzyskać najlepszy winogrona bogate w polifenole, winorośla są starannie zbierane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Winogrona tempranillo rosnąć w kredowej glebie przy ekstremalnych warunkach pogodowych, co daje im ich unikalne cechy i czyni je bogatymi w dużą zawartość polifenoli. Wszystkie kompozycje zawierają od 85% do 99,99% naturalnych składników. Nie zawierają parabenów, olejków mineralnych ani sztucznych barwników. Siła oddziaływania polifenoli została wzmocniona takimi składnikami jak olejek różany, olejek jojoba, olejek arganowy, ekstrakt z kawioru czy też wyciąg z korzeni żeńszenia. ESDOR łączy w sobie zalety antyoksydacyjnych polifenoli z czerwonych winogron z naturalnymi aktywnymi składnikami kosmetyków wysokiej jakości w celu rozwiązania wszystkich potrzeb skóry. Filozofią firmy jest powrót do darów natury i tego co daje nam Matka Ziemia oraz aktywna ochrona środowiska. Wszystkie te elementy sprawiają, że ESDOR jest marką unikalną, innowacyjną i przyjazną dla środowiska. Zakład produkujący kosmetyki położony jest w Valbuena de Duero (Valladolid), w samym sercu prestiżowego regionu winiarskiego Ribera del Duero.

 

Piękno zrodzone z winnicy

Winoterapia to ogół zabiegów realizowanych na kosmetykach, których głównym składnikiem aktywnym są polifenole winne. Ich ekstrakt pozyskiwany jest z wina i skórek czerwonych winogron pozostałych po procesie winifikacji (proces „rodzenia się” wina). Kosmetyki ESDOR zawierają niezwykle skoncentrowane polifenole (w tym m.in. resweratrol), które zwalczają wolne rodniki, wzmacniają włókna kolagenu i elastyny, stymulują procesy podziału komórkowego, wykazują działania przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyalergiczne. W zakresie kąpieli ESDOR poleca zabiegi z zastosowaniem ekstraktu z czerwonego wina bezalkoholowego. Szczególny sposób odzyskiwania alkoholu metodą wirnikową w temperaturze nie wyższej niż 32°C, pozwala na zachowanie wszystkich właściwości czerwonego wina. Płyn do kąpieli ESDOR charakteryzuje się dużą zawartością ekstraktu polifenolowego. Nie pieni się, wydziela niezwykle przyjemny aromat owocowy. Winoterapia stanowi doskonałą metodę odmładzającą. Zawarte w winie polifenole mają działanie antyoksydacyjne tzn. obniżają poziom wolnych rodników w organizmie, dzięki czemu zabieg winny pomaga przeciwdziałać starzeniu się organizmu. Wino wykorzystywane jest również w zabiegach antycellulitowych, zawarta w nim tanina, ma działanie oczyszczające naczynia krwionośne, a także pobudza krążenie. Dodatkowo zawarty w skórkach winogron resveratrol hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększa spalanie tłuszczu.  ESDOR proponuję 20-minutową kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płynnego koncentratu z polifenoli otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii, opracowanej i wdrożonej przez zespól naukowo – badawczy Grupy Matarromera – producenta wina w Hiszpanii, posiadającego reputację jednej z najlepszych na świecie firm winiarskich. Dzięki tej technologii otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt polifenolowy – EMINOL®, który ma dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E, pomaga neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry, ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, stymuluje procesy komórkowe i poprawia mikrokrążenie w skórze. W skład EMINOL® wchodzi m.in. resweratrol. EMINOL® jest wyciągiem naturalnego pochodzenia.

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać