w Aktualności Golfowe, Aktualności Klubowe

Gradi Golf Club zachęca kobiety do rozpoczęcia przygody z golfem!

Zapraszamy na bezpłatną akademię klubowiczki i Panie, które nie miały jeszcze styczności z tą dyscypliną sportu.  Spotkania  będą odbywały się co czwartek. Startujemy już 12 maja 2016 roku. Klubowiczki zaczynają zajęcia praktyczne na driving range o godzinie 12.00, a o 13.30 wszystkie Panie, które chciałyby spróbować golfa po raz pierwszy. O godzinie 14.00, po krótkiej przerwie na kawę, Panie z prawem do gry rozegrają wspólnie 9 dołków.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie przybycia w recepcji klubu: recepcja@palac-brzezno.pl, 71 3125977.

Informacje na temat spotkań można śledzić na facebooku na stronie Gradi Golf Girls.

Dlaczego warto zacząć grać w golfa?

Przeciętnej osobie dyscyplina sportu, jaką jest golf kojarzy się z nudą, stagnacją i ćwierkającymi ptakami. Zgadza się jedynie to ostatnie skojarzenie. Udowodnimy Wam, że golf jest skomplikowany, a dzięki temu fascynujący. Jesteśmy kobietami, wiemy jak przewrotna natura  w nas drzemie. Zapewniamy Was, że golf jest równie przewrotny co my. Przyglądając się szczegółom gry można by się połasić o stwierdzenie, że jest to sport wymyślony przez kobiety. Postaramy się przekonać Was, że to nie tylko ćwierkające ptaszki, rechoczące w stawach żaby, tudzież inne, jakże piękne, okoliczności przyrody wpływają na wyjątkowość tej dyscypliny.

Sprawność fizyczna, hart ciała  połączone z gimnastyką umysłu

Przede wszystkim golf jest dziedziną, która oprócz rywalizacji sportowej jest swego rodzaju grą intelektualną. Dyscyplina ta wymaga absolutnego skupienia, precyzji i zdolności przewidywania przy jednocześnie bardzo dobrej kondycji fizycznej i harcie ciała. Grając w golfa pokonujemy pieszo odległość  kilku kilometrów. Marzeniem jest oczywiście partia przy pięknej pogodzie. Natura jednak czasem płata figle i nakazuje wziąć udział w turnieju w deszczu albo w palącym słońcu. Nawet nie wyobrażacie sobie, co czuje golfistka, gdy uda jej się ukończyć rundę w takich właśnie warunkach atmosferycznych. Wraz z ostatnim uderzeniem nadchodzi euforyczna myśl „Teraz już mogę wszystko! Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych”!

Najbardziej indywidualny sport uprawiany w grupie

W golfie grasz przeciwko sobie, a jednocześnie masz na polu zarówno rywali jak i pomocników. Golfowa nomenklatura określa pomocnika „caddiem”. Spacerując od dołka do dołka z towarzyszem – czasem z dwoma, a nawet trzema – i tak największą rywalizację prowadzimy sami z sobą. Dlaczego? Bo zakochując się w golfie z rundy na rundę chcemy być lepsze i pragniemy poprawiać swoje wyniki. Poza tym golf stanowi najlepszą platformę biznesową na świecie, wszak podczas gry spędzamy z partnerem kilka godzin. Czas ten śmiało można wykorzystać na rozmowy o interesach, które zazwyczaj zostają przypieczętowane przy 19. dołku. Dziwi Was 19. dołek? Środowisko tak określa „Domek Klubowy” – integralną część pola golfowego,  w którym znajdują się m.in.: restauracja i szatnie.

Im mniejsza ilość uderzeń tym wyższe miejsce na podium

Kolejny paradoks! Golf  to jedna z nielicznych dyscyplin, w której  najniższy rezultat stanowi zawodnika najlepszym. W grze przyznawany jest tak zwany handicap. Kończąc podstawowy kurs otrzymuje się handicap 54. Wraz z doświadczeniem i z coraz lepszymi osiągnięciami handicap ulega pomniejszeniu czyniąc Cię coraz bardziej wyrafinowanym graczem.

Równe prawa

Golf wymaga inteligencji emocjonalnej oraz sprawności intelektualnej na tym samym poziomie od osób w różnym wieku i o odmiennej płci. Dlaczego? Tutaj liczy się przede wszystkim taktyka i precyzja. Tutaj Twoim przeciwnikiem może być zarówno kobieta, jak i mężczyzna, junior, jak i senior. Tutaj gra się fair play: bardzo szanuje się rywala i inne osoby przebywające na polu. Tutaj dba się o bezpieczeństwo i komfort gry współzawodników. Tutaj wspólnie kontroluje się wyniki gry. Tutaj niezwykle ważny jest świadek. Wszystkie te elementy naturalnie zdeterminowały powstanie etykiety gry w golfa.

Na koniec wspominamy o niezwykle pięknym otoczeniu, które pozwala zapomnieć o otaczającym nas codziennie zgiełku. Urzekająca  sceneria pola golfowego i jej harmonia z naturą umożliwiają relaks przy jednoczesnym aktywnym wypoczynku.

Zapraszamy w każdy czwartek! Spróbuj, a będziesz miała szansę konfrontacji naszych argumentów. Zakochaj się w golfie od „pierwszego uderzenia”!

 

 

Pozdrawiamy

 

Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać