Bal Karnawałowy 2023

os-bal-karnawalowy

Weź udział w balu karnawałowym, jakiego jeszcze u nas nie było

Całą imprezę planujemy w stylu amerykańskim. Dużo muzyki, dużo jedzenia, a napojów, w tym wyskokowych, bez limitu. Mało? Czytaj dalej.

Możesz się bawić nawet przez cały weekend – od piątku do niedzieli 20-22 stycznia. Noclegi zapewniamy w komfortowych pokojach Pałacu Brzeźno. Jesteś z Brzeźna lub okolic? Weź udział w samej imprezie i baw się z nami.

Bal karnawałowy odbędzie się w sobotni wieczór. Zaplanowaliśmy bogate menu w stylu amerykańskim. Nie zabraknie burgerów ani frytek, ale to dopiero początek.

Gdy posmakujesz naszych grillowanych żeberek Memphis Style Ribs, nie będziesz chciał/a już nic innego. To błąd! Koniecznie spróbuj udek z kurczaka w panierce jak z Kentucky. Nie zapomnij przenieść się chociaż na chwilę do Alabamy, żeby skosztować pieczonego fileta z indyka w białym sosie. Popisem szefa kuchni będą pieczone steki z łososia w stylu odległej Alaski.

Nasze menu nie ma końca – wszystkie dania sprawdzisz pod linkiem na dole strony.

Napoje alkoholowe i bezalkoholowe będą podawane bez limitu i możesz również liczyć na serwowanie drinków przy profesjonalnym stoisku barmańskim.

Imprezę umili nam muzyka, którą specjalnie dla nas dobierze DJ. A gdy zechcesz odpocząć od tańca, może zajrzysz do kasyna, żeby spróbować swoich sił przy zielonym stole.

Po zabawie przenocujesz w ciszy i komforcie pałacowych pokoi. Rano podamy śniadanie w formie bufetu, które gości często chwalą podczas wymeldowywania się w recepcji.

W cenie otrzymasz dostęp do naszego SPA, w którym zregenerujesz siły po nocnej zabawie.

Czy można chcieć więcej? Spacer nad stawem, w parku, rundę golfa? Tak, to też mamy. 🙂

Zadzwoń i zapytaj recepcję o dostępne miejsca.

Termin balu 21.01.2023

  • Bal w Stylu Amerykańskim
  • Noclegi w komfortowych pokojach ze śniadaniem bufetowym
  • Bogate menu
  • Napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez limitu oraz profesjonalne stoisko barmańskie
  • Kasyno
  • DJ – muzyka amerykańska
Ceny:

1799,- zł  – 2 noclegi w pokoju dwuosobowym standard ze śniadaniem piątek-niedziela (20-22.01.2023), bal w sobotę,

1499,- zł – 1 nocleg w pokoju dwuosobowym standard ze śniadaniem sobota-niedziela (21-22.01.2023), bal w sobotę,

899,- zł – bal dla 2 osób w sobotę 21.01.2023

Dopłata do pokoju superior 50 zł za dobę, dopłata do apartamentu 100 zł za dobę.

Kontakt w sprawie pakietów Bal Karnawałowy

email: recepcja@palac-brzezno.pl | tel: 609 270 075

Karnawał to święto związane z przebieraniem się ,maskaradą i kolorowe procesje, odprawiane przed Wielkim Postem. Podobny do wschodniosłowiańskich zapustów Powszechne w państwach katolickich towarzyszą mu masowe festiwale folklorystyczne z procesjami ulicznymi i przedstawieniami teatralnymi.
Pierwsze karnawały pojawiły się we Włoszech  – Karnawał w Wenecji. Potem karnawały pojawiły się we Francji, a później w Niemczech: Moguncji, Dusseldorfie i Kolonii.
Pochodzenie słowa „karnawał” nie zostało jednoznacznie wyjaśnione, zakłada się związek z włoskim słowem „carne”  czyli mięso. W języku włoskim „carne navalis” oznacza „usunąć mięso”, zakazane w Wielkim Poście.
Najważniejszą częścią karnawału jest procesja wzdłuż głównych ulic miasta. Jej motywem przewodnim jest obfitość, która musi zostać zaspokojona przed Wielkim Postem. Można to wyrazić w ogromnych stosach produktów rolnych, kwiatów, żywności, którymi wszyscy się opychają w ten dzień.
W każdym mieście karnawał rozwijał się według pewnego scenariusza, który rozwijał się przez wiele lat. Karnawał był zwykle prowadzony przez miejskie korporacje kupieckie . Na przykład organizatorem karnawału w Norymberdze była tradycyjnie konsorcjum rzeźników, a we Francji winiarzy  .
Najsłynniejszy karnawał na świecie odbywa się w Rio de Janeiro . Turyści z całego świata przyjeżdżają do Brazylii na tę wielką uroczystość, która jest starannie przygotowywana. Obejmuje rywalizację zespołów tanecznych.
W nadreńskich miastach Niemiec, takich jak Kolonia i Düsseldorf, karnawał wiąże się z wieloma rytuałami.
Europejskie miasta (w tym niektóre rosyjskie) organizujące tradycyjne karnawały są zjednoczone przez Stowarzyszenie Europejskich Miast Karnawałowych.
Nasz karnawał w Pałacu Brzeżno jest po prostu dobrą zabawą z dobrym jedzeniem, tańcami i trunkami. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Bal Karnawałowy.
Zapraszamy do Kontaktu

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 609 270 075

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać